Wtorek, 23 czerwca 2026
Imieniny: Wanda, Zenon, Józef

Nowe i przedłużone powierzenia dla dyrektorek siemianowickich placówek oświatowych

Pięć siemianowickich placówek oświatowych z jasnym sygnałem na start kolejnego etapu pracy: we wtorek 23 czerwca 2026 r. w imieniu Prezydenta Miasta wręczono powierzenia stanowisk dyrektorskich oraz ich przedłużenia. Uroczystość poprowadziła Drugi Zastępca Prezydenta Miasta, Pani Beata Gałecka.

Dwie nowe dyrektorki: przedszkole i liceum

Podczas spotkania przekazano powierzenia na stanowiska dyrektorów dwóch jednostek. Zmiany dotyczą zarówno wychowania przedszkolnego, jak i szkoły ponadpodstawowej, czyli miejsc, które codziennie wyznaczają rytm życia wielu rodzin i młodzieży w mieście.

  • Dyrektor Przedszkola nr 20 „Zielona Kraina” z siedzibą przy ul. H. Wróbla 11 w Siemianowicach Śląskich – Pani Monika Miksa-Janik.
  • Dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki z siedzibą przy ul. Leśnej 1 w Siemianowicach Śląskich – Pani Joanna Siwczyk.

Dzisiejsze powierzenia to nie tylko formalność, ale także potwierdzenie zaufania do osób, które będą prowadzić placówki i odpowiadać za ich rozwój.

Beata Gałecka, Drugi Zastępca Prezydenta Miasta

Przedłużenia powierzeń w trzech placówkach

W tym samym dniu wręczono również przedłużenia powierzeń. Oznacza to kontynuację kierowania trzema placówkami przez dotychczasowe dyrektorki, co w praktyce daje szkołom i przedszkolom stabilność organizacyjną i możliwość prowadzenia długofalowych działań.

  • Dyrektor Przedszkola nr 18 z siedzibą przy ul. 1 Maja 3a w Siemianowicach Śląskich – Pani Edyta Frąckowiak.
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika z siedzibą przy ul. Niepodległości 47 w Siemianowicach Śląskich – Pani Bernadetta Cebula.
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Broniewskiego z siedzibą przy ul. Lipowej 3 w Siemianowicach Śląskich – Pani dr Anna Nowara.

Wręczenie dokumentów miało uroczysty charakter, a w centrum wydarzenia znalazła się odpowiedzialność, jaka wiąże się z zarządzaniem placówką oświatową: od spraw kadrowych i organizacyjnych po współpracę z uczniami, rodzicami i lokalną społecznością.

Gratulujemy Paniom Dyrektor i życzymy, by kolejne miesiące przyniosły spokojną pracę, dobre decyzje i jak najlepsze warunki dla dzieci oraz młodzieży.

Urząd Miasta, komunikat dotyczący powierzeń stanowisk

Dla mieszkańców to konkretna informacja: wiadomo, kto będzie odpowiadał za funkcjonowanie wskazanych przedszkoli i szkół w Siemianowicach Śląskich, a także do kogo kierować sprawy związane z organizacją pracy placówek w nadchodzącym czasie.

Źródło: zobacz oryginał
Udostępnij:
PW

Piotr Wyrzykowski

Naczelny 24SiemianowiceŚląskie.pl; pilnuje faktów i tonu, szukając tematów ważnych dla mieszkańców.

Więcej artykułów →

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!