Ogólne 24.06.2026

Działania 'Bezpieczny Pieszy' w Siemianowicach Śląskich – 22 wykroczenia

Wczorajsza akcja 'Bezpieczny Pieszy': 22 wykroczenia, 21 za prędkość, 1 za nieustąpienie pieszym. 18 mandatów, 4 pouczenia.

Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich

Jana Pawła II 16, 41-100 Siemianowice Śląskie

Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich przeprowadzili skoordynowaną akcję pod kryptonimem „Bezpieczny Pieszy”, której celem było podniesienie bezpieczeństwa osób na przejściach oraz zwrócenie uwagi kierowców na obowiązujące przepisy w tych miejscach.

W czasie prowadzonych kontroli policjanci oceniali zachowania kierujących w rejonie przejść dla pieszych, koncentrując się na przestrzeganiu ograniczeń prędkości i ustępowaniu pierwszeństwa pieszym.

W wyniku działań ujawniono 22 wykroczenia. Aż 21 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości w rejonach przejść dla pieszych, natomiast w jednym przypadku kierowca nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. W związku z naruszeniami policjanci nałożyli 18 mandatów karnych i zastosowali 4 pouczenia.

Przypominamy, że piesi należą do najbardziej narażonych uczestników ruchu drogowego. Nawet drobne przekroczenie prędkości lub chwila nieuwagi kierowcy w pobliżu przejścia może doprowadzić do groźnego zdarzenia. Apelujemy o zachowanie ostrożności, zwolnienie przed przejściami oraz wzajemny szacunek między uczestnikami ruchu drogowego.

Źródło: policja.gov.pl

MC

Marek Chmielewski

Relacjonuje bezpieczeństwo i działania służb; stawia na weryfikację informacji i jasne komunikaty dla czytelników.

Więcej artykułów →

Udostępnij: